Archív 2009

28. prosince 2009

Akki čeká vyšetření na SONU - hurááá veterinář březost potvrdil. Nechybí nám ani fotka miminek v bříšku, ale moc dobře víme, že vyhráno není.
Příroda je mocná - naposledy nám miminko ukázala také a po 14 dnech už jsme viděli jen vstřebávající se zbytek.
Snad nám to tentokrát vyjde .... moc to Akki a Argovi přejeme.

 

15. prosince 2009

Krásné vánoce a štastný nový rok

Vám přeje CHS Bílé království

4. prosince 2009

Nasedáme do auta a jedeme s Essy za ženichem - doprovod Essynce dělá její dcera Chelsey. Barny je tak trochu i její strejda....
Na námluvy jsme dorazili za úplné tmy - fajn bude alespoň intimno. Hlídač u domu nás nejdříve štěkotem nahlásil svému pánovi, a pak gentlemansky přišel k bráně. Krytí bylo nejen elegantní, ale i rychlé .

28. lispopadu 2009

Den s velkým "D"  - krytí Akki.
Stručně a jasně napsáno : ráno si potvrdíte tušení, že fena hárá, dopoledne se začne "nastavovat" druhé feně, v 17 hodin zajedete k veterináři na krev, v 19:30 se dozvíte, že hladina progesteronu má hodnoty akorát ke krytí, ve 21 hodin máte nakryto.
No a nakonec se vracíte před 22. hodinou domů hladoví, vyčerpaní, ale šťastní, že se zadařilo.

Akki tímto vrhem ukončí svou mateřskou dráhu. U Arga doufáme, že jeho otcovská dráha bude pokračovat. Má opravdu zajímavou krev - jen o něm čuvačí holky nevěděli.

léto a podzim 2009

Přesto, že tady v záznamech nenajdete žádné novinky, co se u nás dělo, tak  jsme bez aktivit nezůstali. Pár drobných aktualizací jsme udělali i na našich stránkách.
Léto bylo nádherné a my jsme ho věnovali především výcviku.
Essy se podařilo složit zkoušku ZZO a její dcera Chelsey, která s výcvikem začíná, se zúčastnila klubových závodů.
Maminka se za ni vůbec nemusí stydět - svou kategorii vyhrála s těsným náskokem 2 bodů za druhou fenkou. Nebudeme se tajit tím, že přesto, že je šikovná, tak nás 1. místo nejen potěšilo, ale i překvapilo.

Další naše aktivity byly na výstavním poli.
Essy při srpnové výstavě v Bratislavě splnila podmínky pro udělení titulu "Slovenský grand šampion".
Světová výstava, které jsme se zúčastnili, byla pak takovou třešničkou na dortu, kde jsme chtěli ukázat "to naše nejlepší".
Každodenní vyčesávání srsti před výstavou se nám určitě vyplatilo. Světová výstava je opravdový kynologický svátek a neuvěřitelná společenská akce.
Dlouho padali i diskuse " jaké oblečení si jen vzít ..."  Čuvač je pastevecké plemeno a já jako vystavovatelka na baču zrovna nevypadám ....................
Už na starých fotografiích byl často čuvač focený s lidmi v krojích.
Po domluvě se starostou naší obce jsem si zapůjčila kroj - stylový, ale přesto společenský oděv. Popravdě, nejvíc srandy jsme si užili při oblékání - to jsem potřebovala i několik asistentů.
Moc děkuji Romče Rendlové i Jitce Jurové za pomoc při oblékání a Alče Kramářové za účes.
Bez vás bych to holky nezvládla !!!
Napětí na tak veliké výstavě je opravdu obrovské. nejde snad o to vyhrát, ale nic nepokazit a dobře prezentovat plemeno pro návštěvníky výstavy.
Všechny třídy měli bohatou konkurenci a jinak tomu nebylo ani ve třídě šampionů. 8 přihlášených fen ze 4 různých států se nikde jinde nevidí.
Pan rozhodčí měl hodně těžké rozhodování a nakonec hodnocení 
V1, CAC , r. CACIB zadává právě naší Essy.
Byl to nepopsatelný krásný zážitek - štěstí, radost, nadšení ... a všechno pokračovalo i u vystavování veteránů ....

Zora splnila při srpnové výstavě v Bratislavě "Slovenského šampiona veteránů" a o dva měsíce později  potvrdila své kvality i na světové výstavě - vyhrála ve své třídě (V1, nejlepší veterán) a získala i titul BOB veterán.
Tímto ukončila svou výstavní kariéru na nejvyšší špičce .
Její největší zálibou zůstali procházky, mazlení a honičky po zahradě se svou lidskou i psí smečkou.

Chelsey je ještě malá holčička. V srpnu si poprvé vyzkoušela vystavování. Své předvedení zvládla s výborným hodnocením, ale není nad honičky a hrádky s paničkou .

.... a taky se nám teď na podzim stala z malé holčičky "dámou" - už háráme.

3. května 2009

Zvolen nový členský výbor - veškeré informace najdete v kontaktech

19. března 2009

Čuvačí výcvikový tábor s možností oficiálně složit zkoušku

Pro koho : Pro všechny přátelé slovenských čuvačů bez rozdílu členství
                  v klubech nebo stáří psa.
Termín : 4.7. - 12.7. 2009,  přihláška ke stažení : zde.
místo : Kemp Orion (5km severně od Soběslavi na okraji vesnice Roudná)
            Jižně od historického města Tábor - 15 km. Více info na
            www.kemporion.cz
Ubytování : ve 2-4 lůžkových chatkách jednoduše zařízených
                    se společným sociálním zařízením.
Stravování : polopenze

V případě dotazů prosím pište na k.rychetska@seznam.cz případně volejte na tel : +420 755 987 566

14. března 2009

Dnes jsme přidali aktualizaci chovných psů ve složce ke stažení.
Do seznamu přidáni : Argo Orlický talisman, Sáro z Pozdišovskej doliny, Sasha Huňoš z Farmy Zbiroh, Argo Ronova zahrada.

13. března 2009

Aktualizujeme postupně celou složku ke stažení.
Do seznamu chovatelských stanic jsme přidaly kontakty na chovatelské stanice Štajopa a Červený potok (zatím tyto stanice ještě nemají své www stánky) a aktualizovali jsme odkazy na www. stránky chovatelských stanic ze Starého Vráta a Finův dvůr.

Velkou aktualizací prošel i seznam chovných fen ke stažení. 
Do seznamu byli přidány : Nika Janin ranč, Ulrika Černý korálek, Sára Černý korálek, Sáša Černý korálek, Parka Černý korálek, Xena Power Janin ranč, Chalka Irova Janin ranč, Hassi Frigo Janin ranč, a Hellis Frigo Janin ranč.

5. března 2009

Čuvačí víkend

Ve dnech 3. - 5. 4. 2009 se bude konat další čuvačí víkend, tentokrát v prostředí CHKO Pálava, v kempu Merkur u novomlýnských nádrží u obce Pasohlávky. Zajištěno je ubytování v obytných buňkách, o zajištění polopenze se prozatím jedná s místními restauracemi. Pokud by měl někdo ubytování v obytných buňkách za nedostačující, můžeme zajistit bungalovy, které jsou s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. To je však potřeba nahlásit co nejdříve, aby mohly být v kempu rezervovány. Pro obytné buňky je společné sociální zařízení a kuchyňka v prostorách kempu.

V případě zájmu nahlaste co nejdříve svou účast na :

Petra Konečná
tel.: 604 121 199
e-mail: predseda@slovenskycuvac.cz

1. března 2009

Přidána ročenka 2008 ke stažení. Novinkou je, že obsahuje nejen zajímavé články a výsledky výstav slovenských čuvačů, ale také kompletní plemenné knihy z Čech a Slovenska za loňský rok.¨

24. února 2009

Postupně budeme doplňovat informace ve složce "aktuální vrh".  Můžete se těšit na přírůstkovou tabulku, fotky, ale snad i krátká videa. Naše informace na www. stránkách však nemají nahradit komunikaci s novými majiteli. Je to jen takový obrázek toho, co se u nás děje, a co je tu nového ...

23. února 2009

Ten, kdo na našich stránkách pečlivě sledoval celou březost Essy, tak jistě ví, že dnešní den se u nás narodila štěňátka - vrh "CH" Bílé království.
Mamina Essy i šest malých mrňousků je v pořádku. Teď zůstává ten úkol nejtěžší - vybrat nové páníčky, kteří budou pokračovat v naší lásce.
Aktuální fotky si můžete prohlédnout ve složce "aktuální vrh".
V případě zájmu o štěňátko nás kontaktujte na tel. 604 905 356 nebo na bilekralovstvi@unet.cz

16. ledna 2009

Přidány informace, co se u nás děje  ....

 

© Bílé království